Spor Akademileri Hakkında (Besyo`Lar) Genel Bilgi

• Sevgili öğrenciler ve veliler;.
• Her yıl yüzbinlerce öğrencinin yarıştığı üniversite sınavında öğrencilerin başarılı olabilmesi biraz daha zorlaşmaktadır. Bu nedenle üniversite sınavına daha sistemli ve programlı çalışmak kaçınılmaz hale gelmiştir..
• Ygs’ye giren yüzbinlerce öğrencimizin beden eğitimi ve spor yüksekokulunun(spor akademisi) içeriğinden ve yapmış oldukları özel yetenek giriş sınavından habersiz olduğunu düşünüyoruz..
Ygs’den 140 ve üstü puan alan öğrencilerimiz ki bazı üniversitelerin barajı yukarı çektiği düşünülürse ygs’ nin özel yetenek sınavlarını %60 oranında etkilediğinden habersiz olduklarından, önceki dönemlerdeki gibi adam kayırma olduğunu düşünmekte veya tamamen sporcuların sınava girdiği bir bölüm olduğunu düşünerek sınava girip denemeyi dahi düşünmemektedirler..
• Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu düşünen sporcu öğrencilerimiz ise ‘’Nasıl olsa sporcuyum, okula rahatlıkla girerim.’’ Düşüncesiyle YGS’nin %60 civarında etkilediğinden habersiz YGS’ ye çalışmamakta ve bunun sonucunda maalesef açıkta kalmaktadır..
• Gireceğiniz özel yetenek sınavlarına hazırlanmak için gideceğiniz kursları iyi araştırıp, hassas davranmanız gerektiğinin bilincinde olunuz.Bu bağlamda spor akademisine hazırlık yapan kuruluşları iyi araştırıp, geleceğinizle ilgili doğru kararlar vermeniz gerekiyor..
• Bizler Adres Spor Akademilerine Hazırlık Kursu olarak tecrübemizle, öğrencilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak ve sportif becerilerini de dikkate alarak onlara uygun sınav şekillerini tespit edip, sınava gireceği okulları belirliyoruz. Bu sınavlarda çıkacak testlere göre öğrencilerimizi kendi alanlarında uzman akademisyen hocalar nezaretinde ve bilimsel metotlar çerçevesinde hazırlayarak sınavlarda başarılı olmalarını sağlıyoruz..
• Her şeyden önce doğru bilgilendirilmeye ihtiyacınız var.Bunun için size en yakın şubemize gelerek sağlıklı bilgi almanızı öneririz..
YGS’nin tüm öğrenciler için başarılı geçmesini dileriz.